Üzerindeki ilaçtan kurtulmak için…

Meyve ve sebzeleri sağlıklı ve dengeli beslenmek adına bol bol tüketiyoruz. Ama bu besinleri tüketirken zirai tarım ilaçları içerdiğini unutmamak ve ona göre temizlemek gerekiyor.

 Üstelik sebze ve meyvelerin üzerinde var olan bu tarım ilaçlarından kurtulmak öyle sanıldığı kadar kolay değil.

Uzmanların semt pazarlarında yaptıkları bir araştırmada  309 ayrı sebze ve meyve örneğinin  yüzde 25’inde tarım ilacı saptanmıştır.

Genellikle bu meyve ve sebzelerin sirkeli suya bırakıldığında üzerindeki ilaçların etkisinin azaldığı söylenir. Durum maalesef o kadar basit değildir.

Bu ilaçlar kuvvetli ilaçlardır ve sürekli vücuda alındığı takdirde kanser ve çeşitli ölümcül hastalıkların gelişme ve yayılması kaçınılmaz olacaktır.
Meyve ve sebzelerin üzerinde yer alan tarım ilaçlarından nasıl kurtulabileceğinizi merak ediyorsanız sizler için araştırdığımız yöntemi muhakkak uygulamanızı öneriyoruz.

Meyve ve sebzelerin üzerindeki tarım ilaçlarından arındıran yöntem…

Malzemeler

– 1 çorba kaşığı greyfurt ya da limon suyu 
– 1 bardak sirke 
– 1 tatlı kaşığı karbonat
– 1 bardak su 

Hazırlanışı 

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde verilen ölçüler miktarında karıştırın.  Daha sonra bir kabın içerisine meyveleri atabilir ya da karışımı boş bir sprey şişesine koyup belli aralıklarla kullanabilirsiniz.

  Ancak karışımı meyve ve sebzelerin üzerine sıktığınızda en az 5 dk bekletmelisiniz. Ardından bol su ile yıkayıp gönül rahatlığıyla meyve ve sebzelerinizi tüketebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık çalışanlarına yurt dışı çıkış uyarısı! başlıklı makalemizde SAĞLIK Haberleri, Sağlık ve yurt dışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir