Tunceli’de kaçırılan öğretmenin sağ olduğu değerlendiriliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki bir köyde sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve okulların tatil olmasının ardından 16 Haziran günü memleketi Gümüşhane’nin Torul ilçesine gelirken teröristler tarafından kaçırılan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz için Torul’da yüzlerce kişinin katılımıyla dua edildi. Torul Merkez Camii avlusunda cuma namazı çıkışı gerçekleştirilen dua etkinliğinde vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla ellerini semaya açarak, İlçe Müftüsü Hasan Değirmenci’nin yaptığı duaya amin dedi.

Üzerinde öğretmen Yılmaz’ın fotoğrafının yer aldığı Torul seninle. Yanındayız, gönlümüzdesin yazılı pankart açılan etkinlikte Kaymakam Mustafa Karali, Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun ve yöneticiler, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ağabeyi Ahmet Yılmaz ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

“Babası Ankara’da evladının iyi olduğuna dair haberler aldı”

Etkinliğin ardından son durumla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, öğretmen Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz’ın Ankara’da olduğunu belirterek, “Öğretmen kardeşimizin babası Hamit kardeşimiz şuanda Ankara’da sivil toplum kuruluşlarıyla görüşme halinde. Kendisi ile görüştüm. Evladının iyi olduğuna dair haberler aldığını söyledi. Biz de cuma namazı çıkışı sabır ve dua ile Allah’tan yardım diliyoruz. Sükunet halinde, çünkü yapacak olduğumuz herhangi bir taşkınlık oradaki kardeşimizi elinde rehin tutan zalimlere belki çılgın bir hareket yaptırır. İnşallah kardeşimiz bayram sabahı ailesi ile beraber güzel bir bayram eder. Biz de bunun mutluluğunu yaşarız. Allah devletimizin, milletimizin düşmanlarını ıslah eylesin” dedi.

Sosyal medyadaki paylaşımlara sert eleştiri

Özellikle geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Necmettin Yılmaz’ın şehit edildiğine dair gerçekleştirilen paylaşımları eleştiren Köroğlu, “Bunu maalesef üzülerek belirteyim ki çok üst düzey milletvekili, genel müdür, vali düzeyinde insanlar dahil farklı bilgiler alarak konuştular. Ama biz soğukkanlı olmalıyız, biz Gümüşhaneliyiz, biz devletin belediye başkanıyız, kaymakamıyız. Bu ülkede herhangi bir bilgi varsa bizim güvenecek olduğumuz tek kaynağımız devletimizin bize vereceği istihbarattır” diye konuştu.

Olay gününden beri Yılmaz’dan haber alınamadığını dile getiren Köroğlu, “O gün bu gündür o kardeşimizden herhangi bir bilgi alınamamıştır. Biz devletin yetkilileriyiz. Devletin yetkili organlarından almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda kamuoyunu aydınlatmak zorundayız. En son dün Tunceli Valiliğimiz bu arkadaşımızın ölü veya sağ olduğuna dair bilgilerinin olmadığını ve o bölgede de şu anda ciddi manada bir terörle mücadele yapıldığını söyledi” ifadelerini kullandı.

“Aile evlatları yanına gelecekmiş gibi soğukkanlılar”

Yılmaz’ın ailesinin babası hariç Torul’da olduğunu ifade eden Köroğlu, “Çok şükür ki kadere inanmış bir aile. Evlatları yanına gelecekmiş gibi soğukkanlılar. Biz sadece sorumluluk sahibi insanları sosyal paylayım sitelerinde biraz duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Trabzon Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Süleymaniye Mahallesinde toplandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir