Kolay limonata

Hızlı üretip hızlı tüketme devrini yaşıyoruz. Az malzeme ve az enerji harcayarak bakalım nasıl limonata yapılıyormuş.

1 portakal ve limonla limonata nasıl yapılır?
Bir gece önceden 1 adet limon ve 1 adet portakalı derin dondurucuya koyuyoruz. İlk işlemimiz donmuş olan portakal ve limonumuzu parçalara ayırmak. Meyveler donmuş olacağı için parçalamasının zor olduğunu düşünebilirsiniz ancak daha rahat bıçak darbeleri için 10 dk oda sıcaklığında beklemek yetecektir.

Meyveler rondoya
Daha sonra parçaladığımız meyveleri rondoya alıp 1 bardak da toz şeker ilave ederek rondoyu çalıştırabiliriz. 3-5 dakika arası rondo keyfinden sonra meyveler püre haline gelecektir.

Bu arada erin bir kaba 3 litre suyu hazır bulunduralım. Püre haline getirdiğimiz limon ve portakalı bu suyun içine kaşık kaşık boşaltalım. üzerine 1 tatlı kaşığı kadar da limon tuzu ekleyelim ve karışımımızı 5-10 dakika kadar dinlenmeye bırakalım.

Sıra meyve posasını süzmeye geldi
Beklettiğimiz posalı haldeki limonatayı temiz bir tülbent yardımı ile süzüp sürahiye aktarabiliriz. Artık limonatamız içmeye hazır.

Bir önceki yazımız olan Doğumdan sonraki 2 güne dikkat! başlıklı makalemizde Anne Çocuk Haberleri ve bebekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir