Gümüşhane’de üzerine kaya düşmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisinin cenazesi memleketine uğurlandı

Olayın ardından karayoluyla bugün öğle saatlerinde Gümüşhane’ye gelen Gıda Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu’nun annesi Berrin ve babası Ahmet Öztürkmenoğlu morgda yatan çocuklarının cansız bedenini görünce fenalaştı. Burada rahatsızlanarak bir süre Acil Servis’te yaklaşık 40 dakika tedavi altına alınan anne Berrin ve baba Ahmet Öztürkmenoğlu’nun güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Hastane avlusunda ellerinde dövizlerle bekleyen yüzlerce Gümüşhane Üniversitesi öğrencisinin katılımıyla Öztürkmenoğlu’nun naaşı cenaze aracına bindirildikten sonra Denizli’ye doğru yola çıktı.

Anne ve babası olay yerinde gözyaşları içinde inceleme yaptı

Yol üzerinde çocuklarının hayatını kaybettiği yeri görmek isteyen anne Berrin ve baba Ahmet Öztürkmenoğlu, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte olay yerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerin olayla ilgili bilgi verdiği anne ve baba, evlatlarının feci şekilde can verdiği olay yerinde gözyaşlarına boğuldu.

Arkadaşları Atakan için yürüdüler

Cenazenin Denizli’ye yollanmasının ardından hastane avlusunda arkadaşlarının fotoğrafını yakalarına takarak ellerinde Atakan sen bizim herşeyimizsin, Atakan ölmedi kalbimizde yaşıyor, Kefenle değil cübbeyle gidelim yazılı dövizler taşıyan öğrenciler Cumhuriyet Caddesi’nden Belediye Başkanlığı önündeki Fatih Parkı’na kadar sloganlar eşliğinde olayı protesto etmek için yürüyüş gerçekleştirdi.

Burada basın açıklaması yapan Gümüşhane Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Karagöz, olayın sonuna kadar araştırılmasını isteyerek “Sorumlu mercilerin gereken çalışmaları yaparak bir daha hayatının baharında açan çiçeklerin bu şekilde solmasını istemiyoruz. Bu vatan ve bu millet kendisine hizmet ve fayda sağlayacak bir ferdini daha kaybetmiştir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gümüşhane’de üniversite öğrencisinin ölümü ile ilgili adli soruşturma başlatıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir