Gümüşhane’de kaybolan yaşlı adam 4 saat sonra bulundu

Alınan bilgiye göre, Demirkapı köyü Akgüney mahallesinde kızıyla birlikte yaşayan Hasan Yiğit (84), kızının Torul ilçe merkezinde kurulan salı pazarına gitmesinin ardından tek başına kaldığı evden akşam saatlerinde ayrıldı.

Akşam eve döndüğünde babasını bulamayan kızı Meryem Öztürk, akrabalarına ve köylülerine haber verdikten sonra yaptıkları arama sonucunda babasını yine bulamayınca bu kez Alo 156 Jandarma İhbar hattını arayarak yardım istedi.

Olayın öğrenilmesi ile birlikte Torul ilçe Jandarma Komutanlığı timi, Gümüşhane İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı ekipler köy halkının da yardımıyla yaklaşık 10-15 kişi ile arama çalışmalarına başladı.

Saat 18.50’de başlayan arama çalışmasına Jandarma İz Takip Personeli ve İz Takip Köpeği “Dost”ta katılırken, iz takip köpeği ‘Dost’un arazide yaptığı iz takibi sonucu yaşlı adam saat 22.10 sıralarında, aynı vadide yer alan Kopuz köyünde kurulu Hidroelektrik santrali yakınlarında ki barakada sağ olarak bulundu ve ailesine teslim edildi.

Bir önceki yazımız olan Gümüşhane’de muhtarlara KKKA anlatıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir