Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantıları başladı

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantıları başladı. Toplantıların ilk gününde İl Özel İdaresi bünyesinde ‘Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ kurulması kararlaştırıldı.
İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda İl Özel İdaresi’nin kadro ihdası hakkındaki teklif yazısı görüşüldü.
Teklif maddesiyle ilgili meclis üyelerine bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, hem kurumun öz kaynaklarıyla hem de diğer kurumların milyonlarca liralık kültür ve turizm yatırımını gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, Kültür ve Sosyal İşler Birimi müdürlüğü kurulmasının norm kadro ilkeleri açısından bir sorun teşkil etmediğini söyledi.
Vali Okay Memiş’in 2017 yılını turizmde hamle yılı olarak belirlediğini ve zaten halihazırda il genelinde devam eden turizm yatırımlarını sürdürdüklerini ifade eden Akdoğan, bu bağlamda kurulması planlanan birimin bu projeleri takip edeceğini söyledi.
Akdoğan’ın bilgi vermesinin ardından İl Genel Meclisi üyeleri de maddeyle ilgili görüşlerini “Olumlu” yönde açıklarken Meclis Başkanı Şerif Bayraktar ise Gümüşhane’de başlatılan kültür ve turizm hamlesi nedeniyle İl Özel İdaresi bünyesinde böyle bir birimin kurulmasının kaçınılmaz olduğunu kaydetti.
Kültür ve turizme daha fazla katkı verebilmek için kurum bünyesinde oluşturulacak bu birimin doğrudan katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Bayraktar, “Altyapı oluşmasında, sorunların giderilmesinde önemli bir işi halletmiş olacağız. Bu birimden beklentilerimiz yüksek olacak. İnşallah bu birimdeki idealist arkadaşlar büyük bir gayret göstererek bu işin lokomotifi olacaklar” dedi.
Gündem maddesi mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Bir önceki yazımız olan Gümüşhane’de ‘Gümüşhaneli Şairler ve Şiirleri’ dinletisi düzenlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir