Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantıları başladı

Meclis Başkanı Şerif Bayraktar Başkanlığında yapılan toplantıların ilk gününde Şırnak’ın Uludere ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 13 asker için dua edildi.

Başkan Bayraktar, ülkenin birlik ve beraberliği, bölünmez bütünlüğü için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Allah birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermesin” dedi.

Meclis üyelerinin Ramazan ayını da kutlayan Bayraktar’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri arasında yer alan ve geçtiğimiz ay İmar ve Bayındırlık Komisyonuna gönderilen 3 maddeyle ilgili komisyon raporları okunarak oylandı.

Kürtün ilçesine bağlı Çayırçukur köyünde bulunan taşınmaz üzerinde yapılacak olan ticaret alanı ve aynı köydeki parseller üzerinde yapılacak olan sanayi tesis alanına ait imar planları ile Merkez Geçit köyü sınırlarında yer alan imar planıyla ilgili komisyon tarafından hazırlanan raporları komisyon üyesi Hüseyin Bedir meclis üyelerinin bilgisine sundu. Komisyon tarafından her 3 imar planı da uygun görülürken gerekçeleriyle açıklanan raporlar yapılan oylama sonucunda kabul edildi.

Bir önceki yazımız olan Bu köyden iftar saatinde aç geçme şansınız yok başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir