Devlet Hastanesinde akupunktur dönemi

Obeziteden, migren, boyun, sırt ağrıları ile bel ve boyun fıtıklarına; depresyon ve panik ataktan, tükenmişlik sendromuna kadar pek çok alanda modern tıbbın destekleyici tedavisi akupunktur hastalar tarafından yoğun ilgi görüyor.Fazla kilolarından kurtulmak için akupunktur tedavisini tercih eden 160 kiloğram ağırlığındaki Emre Özkalay (29), yıllardır yaptığı diyetlerle kilo veremediğini belirterek, Şuan 160 kiloyum ve akupunktur tedavisine başladım. Bu tedavi ile bir haftada iki kilo vermeyi başardım. Hedefinin üç basamaklı kilolardan iki basamaklı kilolara inmek diye konuştu.

SİGARA BIRAKMA KONUSUNDA DA AKUPUNKTURDAN FAYDALANILABİLİYOR

Akupunktur Uzmanı Dr. Nuran Parlak da akupunkturun en çok obezitede kullanıldığını söyleyerek, kozmetik alanında da en çok kadınların akupunktur tercih ettiğini ifade etti. Hastaları doğru ve bilinçli beslenme konusunda eğittiklerini kaydeden Parlak, Onun dışında diyabet hastalarıyla ilgili tüm eğitimleri verip ilgili branşlara da yönlendiriyoruz. Sonuçta bizim derdimiz kişiyi manken yapmak değil. Sağlıklı bir birey olarak yaşantısını sürdürmesini sağlamak dedi. Parlak, sigara bırakma konusunda da hastalara çok yardımcı olduklarını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Reflüye ne iyi gelir? İyi gelen bitkiler, doğal tarifler… başlıklı makalemizde bitki çayları, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir