Afganistan Sağlık Bakan Yardımcısı Qazizada’dan Ziyaret

Afganistan Sağlık Bakan Yardımcısı Jawid Qazizada, İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur’u ziyaret etti.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette Salnur, Türkiye’nin sağlık alanında yaptığı çalışmalara ve gelişmelere dikkat çekti.

Afganistan Sağlık Bakan Yardımcısı Qazizada’yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Salnur, Başbakanlığa bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) desteğiyle Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Acil Sağlık Eğitim Programı çerçevesinde sağlık alanında ülkeler arasındaki ilişkiyi güçlendirmek amacıyla Urla Uluslararası Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi’nde düzenlenen eğitimin önemine değindi.

Salnur, Türkiye olarak sağlık alanında çok ilerideyiz ama 112 alanında da ileride olduğumuzu bilmek ve sahip olduğumuz bilgileri paylaşmak bize gurur veriyor. Eğitim almak için gelen Afganistanlı sağlık çalışanları ilimize gelen 26. sağlık heyetidir. Ülkemizde böylesine gurur verici çalışmalara İzmir İl Sağlık Müdürlüğü olarak ev sahipliği yapmaktan çok memnunuz, bu vesileyle Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Sağlık Bakanımıza bizleri sizlerle buluşturduğu için bir kez daha teşekkür ediyorum. değerlendirmesinde bulundu.

Afganistan Sağlık Bakan Yardımcısı Qazizada ise Türkiye’nin sağlık alanında büyük gelişmeler sarf ettiğini ve kendilerinin de Türkiye’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Özgüveni yetersiz çocuklar ona daha düşkün oluyor! başlıklı makalemizde Anne Çocuk Haberleri, Çocuk ve Eda Yavaş Togaer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir